Chtěl bych se zeptat, jaký je

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jaký je správný postup, pokud přijde předvolání od policie na vysvětlení dopravního přestupku u firemního auta: na polici má přijít nějaký zástupce firmy, tj. např. jednatel, nebo vedoucí dopravy nebo stačí, když tam firma pošle řidiče, který se, dle knihy jízd, přestupku dopustil? Musí mít zástupce firmy nějaké doklady s sebou (např. knihu jízd, jméno a adresu řidiče) a policie si řidiče sama obešle, nebo řidič jen ŘP nebo nějaký doklad, že je zaměstancem firmy apod?2/ V této souvislosti se chci zeptat, zda se jako firma nedopustíme nějakého protiprávního jednání pokud policii sdělíme jméno řidiče ve smyslu zákona na ochranu osobních údajů.Děkuji a přeji Vám v práci hodně úspěchů.Karel N.

Odpověď

Zaměstnavatel by měl vyslat svého zástupce, který je k řešení kompetentní. Ten by měl určit řidiče a toho si pak policie předvolá. Na předložení knihy jízd nemají nárok.Sdělení údajů o řidiči není porušení ochrany osobních údajů, jedná se o plnění zákonné povinnosti.

19.1.2010 8:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist