Chtěl bych se zeptat jak je

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak je to s odhlášením z evidence vozidel. Jsem z Prahy a koupil jsem od známého z Děčína auto. To už mám v Praze, ale on ho ještě neodhlásil (mylně jsme se domnívali, že to úředníci v Praze zvládnou odhlásit a přihlásit zároveň). Ve vašem článku jsem se dočetl že on při odhlašování potřebuje smlouvu, osvědčení o registraci, technický průkaz a doklad o pojištění. Smlouvu máme samozřejmě každý svojí, ale zbytek mám všechen já, tzn. musel bych mu to tam zpět dovézt (mám trochu obavy v posílání takto pro mě důležitých průkazů a osvědčení doporučeně Českou poštou)..Navíc netuším jestli v Děčíně, kde by to odhlašoval, by nechtěli rovnou i jeho starou RZ (popřípadě vidět celé auto). Jak to tedy je? Stačí mu poslat (dovézt) osvědčení o registraci, techničák a doklad o pojištění, aby to odhlásil a poslal zpět nebo je k tomu nutné i samotné vozidlo (nebo jen RZ)?S tím souvisí ještě dodatečný dotaz, pokud mám dálniční známku psanou na jeho RZ a dostanu novou, tak jestli dostanu i nějaké osvědčení o změně RZ…Názory mých známých jsou různé a ve výkladu úředníků aby se čert vyznal (přijde mi, že oni sami tomu na 100% nerozumí).Věřím, že mi pomůžete.Předem děkuji za odpověďPetr N.

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/prevod-auta-nalezitosti-postup-vzor-smlouvy--cast-prvni/articles.html?id=6217Pro účely dalniční známky postačí vozit např. kopii technického průkazu, kterou prokážete, že došlo k převodu vozidla a výměně RZ.

10.10.2006 10:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist