Chtel bych se zeptat, co musim

Chtel bych se zeptat, co musim udelat k tomu,abych mel opravneni k rizeni vozidel v CR.Jsem narozen v Praze, cesky ridicak i mezinarodni jsem mel od roku 1966.Hodlam se v brzke budoucnosti presidlit na trvalo do Cech.Mam prislusnost jenom americkou a kazdy rok musim mit mezinarodni ridicak,kdyz jezdim domu…je platny jenom na jeden rok…mam opravneni k rizeni vsech vozidel zde a licenci na rizeni vsech vozidel v US Army do 52 tun…Dik ,Ivan Stasa,Akron,Ohio.

Odpověď

Občan České republiky nebo cizinec, který není příslušníkem státu Evropské unie a který má na území České republiky trvalý pobyt nebo přechodný pobyt na dlouhodobé vízum na dobu delší než 1 rok, je povinen požádat příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností o vydání řidičského průkazu výměnou za řidičský průkaz vydaný cizím státem do 3 měsíců ode dne návratu do České republiky, jde-li o občana České republiky, nebo ode dne právní moci povolení trvalého pobytu nebo přechodného pobytu na dlouhodobé vízum, jde-li o cizince, který není příslušníkem státu Evropské unie. Má-li obecní úřad obce s rozšířenou působností pochybnost o platnosti řidičského průkazu vydaného cizím státem, ověří si jeho platnost na zastupitelském úřadu státu, který tento řidičský průkaz vydal.

9.8.2006 10:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist