Chtěl bych se vás zeptat na

Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat na nutnost instalace tachografu.Kupuji od soukromé osoby vozidlo Peugot Boxer,vybavené tažným zažízením.Celková hmotnost soupravy dle TP přesahuje 3,5 t.Toto vozidlo je určeno pro přepravu 9 osob včetně řidiče.Já toto vozidlo přihlásím na firmu (IČO). V předešlích odpovědích jsem našel vyjímky ve kterých případech nemusí být instalován tachograf, odstabec b) kde se hovoří:vozidla pro přepravu cestujících,která podle druhu své konstrukce a svého vybavení jsou určena pro přepravu nejvýše 9 osob včetně řidiče.Takže bych nemusel instalovat tachograf,když je možné ve vozidle přeprava max 9 osob včetně řidiče? A co v případě,že bych v nutném případě vyjmul na dobu převozu vetšího nákladu některá sedadla? Za odpověď předem děkuji.

Odpověď

Vyjmutí sedadel bez změny technické způsobilosti by byl zase jiný přestupek, pokud nejsou vyrobena jako odnímatelná. Ale stejně je povinnost vázána na "typ konstrukce pro méně než 9 osob", obávám se, že onu konstrukci odejmutím několika sedadel neobejdete.

27.8.2006 12:11

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist