Chtěl bych se ještě vrátit ke

Dobrý den, chtěl bych se ještě vrátit ke svému dotazu z 19. 11. 2008.Otázka: Můžu použít na vozidle zimní pneumatiky s nižší rychlostní kategorií, než je zapsaná v technickém průkazu?Odpověď: Ne, to nelze.Mezi řidiči je rozšírený názor, že to možné je. V pneuservisech se odvolávají na vyhlášku č. 341/2002 Sb. (§ 21, odstavec 2). Jedná se o špatný výklad zmíněné vyhlášky?

Odpověď

Znám to ustanovení, ale to ustanovení moc neřeší, kdo tam to označení dá. Vlastník? Servis? Výrobce vozidla? Není to moc jasné ustanovení a proto bych se na něj raději neodvolával.

27.11.2008 4:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist