Chtěl bych reagovat na vaší odpověď

Chtěl bych reagovat na vaší odpověď na dotaz, který vznesl pan Zbyněk. Já si myslím, že VW Touareg není vůbec špatné auto a nezdá se mi, že by byl starší než BMW X5. Vždycky jsem si myslel, že teréní auta by měly být do terénu a Touareg je pravé teréní auto a BMW v tomto ohledu viditelně překonává a na silnici za ním nezaostává a je prostornější….. Příjde mi, že asi VW nemáte moc v oblibě!!!

Odpověď

Vida, jablko sváru má jméno Touareg...Kdepak, proti VW nic nemám, ale je tu jeden drobný, leč důležitý problém: SUV nejsou terénní auta. SUV se pouze tváří jako terénní auta, ale do skutečného terénu se nehodí (nepokládáte-li za terén nějakou polní cestu, ale to je pak terénní kde co).Protože si lidí SUV kupují, aby s nimi jezdili převážně ve městech a v 99% případů nesjedou z asfaltu, je u takového auta především důležité, jak se chová na silnici. BMW X5 v tomto případě opravdu převyšuje veškerou soudobou produkci minimálně o jednu třídu.Touareg sice není špatný, ale ve srovnání s X5 je těžkopádný, nemotorný a neposkytuje řidiči vůbec žádné informace o podvozku. Řízení je dočista mrtvé. Ano, desetiválcový diesel je malý div světa a auto s ním jede jak utržené ze řetězu, ale rychlost není všechno. V X5 jsem se pokaždé cítil za volantem jistěji.

18.8.2006 10:41

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist