Chtěl bych požádat o určení zavinění

Dobrý den.Chtěl bych požádat o určení zavinění při DN.Po tramvajovém pásu jede vozidlo s právem přednosti v jízdě se zapnutým majákem a výstražným zvuk. signálem, neboť vozovka jeneprůjezdná.V určitém místě toto vozidlo přejíždí do levého pruhu (na koleje protisměru jízdy tramvaje). Tramvaj stojící v levo u nástupního ostrůvku(ve stejném směru jízda jako vozidlo s pr.PvJ) zakrývá přechod pro chodce. Při průjezdu vozudla s právem PvJ proběhne před přední částí této tramvaje osoba a doslova skočí na pravý přední blatník spolujezdce tohoto vozidla. Následuje dále úder venkovním zrcátkem a tuto osobu odmrští a dojde ke zranění osoby. Osoba má zlomenou nohu po nárazu. Tato se postaví a opět padá neboť a tímto vzniká otevřená zlomenina. Můžete určit míru zavinění řidiče a následně zaviněné zranění?Mnohokrát děkuji za zodpovězení této problematické otázky.

Odpověď

Patrně se bude jednat o vinu chodce, který nedal přednost vozidlu s právem přednostní jízdy. V každém případě se bude i zkoumat, zda jednání řidiče nevybočilo z jednání, při kterém je povinen při užítí práva přednostní jízdy dbát zvýšení opatrnosti. Jako viníka nehody bych však vnímal přednostně chodce.

2.4.2006 9:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist