Chodci s reflexními prvky

Původní dotaz:
Dobrý den, podle novely zákona musí mít chodci mimo obec za určitých podmínek ve tmě reflexní prvky na oblečení. Pokud je nemá, lze to nahradit tak, že půjde se zapnutou baterkou nebo displayem mobilu, který bude směřovat na jedoucí auto, aby řidič včas viděl světlo?
Odpověď:
Takhle to tam napsané není. Příslušné ustanovení mluví o „retroreflexivním“ materiálu, což baterka nebo mobil nejsou. Bude záležet na okolnostech každého případu, ale raději bych na to nespoléhal. Reakce: Dobře, a co v případě cyklisty, který v místě kde je tma chytne defekt, takže musí dojít jako CHODEC někam, kde je světlo, aby mohl poruchu opravit? Znamená to snad, že musí mít taky oblečení s reflexním prvkem, i když má na kole vepředu bílé světlo a vzadu červenou blikačku, takže je vidět daleko lépe než chodec s jedním reflexním proužkem? Nemělo by se to brát spíše logicky?

Odpověď

Chápu, kam míříte a být tím cyklistou, tak stejně argumentuji policistům, ale je otázka, jak velké pochopení mít budou, resp. jak formálně budou trvat na splnění dané podmínky. Můj názor je stejně ten, že se to moc postihovat nebude, protože nikdo přesně neví, co je to ten retroreflexivní materiál.

23.2.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist