Čauves,chtěl jsem zeptat, zda-li se vyráběla

Čauves,chtěl jsem zeptat, zda-li se vyráběla verze Nissanu GT-R34 s řízením na levé straně? Pokud se nevyrobil ani jeden vůz tak zda-li se dá řízení z pravé strany přestavět na řízení na levé.Dík.

Odpověď

Nissan Skyline GT-R 34 se vyráběl pouze s volantem vpravo. Zřejmě proto je v našich končinách tak vzácný.Například v USA, kde je GT-R 34 velice populární, není neobvyklé potkávat auta s volantem na druhé straně a spousta majitelů Nissanu GT-R 34 to tak nechá.Pamatuji si, že jednou oběhl internet článek o Skylinu přestavěném na levostranné řízení a ona firma z USA pak tuto přestavbu nabízela. Ale její cena prakticky násobila původní cenu vozu a proto se našlo jen velmi málo jedinců, kteří si nechali Skyline přestavět.Přestavba řízení na druhou stranu si vyžádala velmi radikální zásah do konstrukce auta, které je samo o sobě velmi složitým systémem. A pokud vím, mnoho exemplářů s neodborně provedenou přestavbou prostě nefungovalo, špatně se ovládalo a nebo trpělo problémy se spolehlivostí.Použijte ale jakýkoli internetový vyhledavač a jistě najdete pár příkladů funkčních Skylinů s volantem na levé straně. Takže na otázku, zda-li se dá řízení Skylinu přestavět na druhou stranu, zní odpověď "ANO", které je ovšem vyváženo obrovskou finanční sumou. Proto je jednodušší si objednat nový Nissan GT-R 35, který nejen, že má volant na té správné straně, ale ještě disponuje homologací pro evropský provoz.

29.9.2008 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist