Byla jsem podvedena při koupi vozu fingovaná STK

Vážený pane JUDr Berane
Byl mi prodán vůz dne 20.6.2015 který měl platnou techn. prohlídku dne 5.3.2015
Je zde podezření,že tento vůz nikdy nemohl projít technickou prohlídkou a ta že byla fingovaná bez prohlídky vozu.
Na evedinční kontrole v STK byly zjištěny na voze hrubé závady, a tudíž se bojím někam s ním jet .
Ještě chci podotknout že prodávající mi předal doklady oproti doplatku dne 20.6.
Nevím zda jsem neudelala chybu,že jsem mu doplatila peníze k záloze a převzala od něj zelenou kartu,velký technický průkaz a OTP.
V kupní smlouvě je však tato věta:
Přechod vlastnického práva.

Vlastnické právo přechází na kupujícího okamžikem zaplacení kupní ceny a předání vozidla.

VI.
Prohlášení kupujícího a závazky prodávajícího

1) Kupující tímto prohlašuje, že byl podrobně seznámen s technickým stavem předmětného vozidla, jeho obsluhou, a že s ním byla provedena zkušební jízda. Se stavem vozidla, který odpovídá stáří a opotřebení vozidla, kupující souhlasí. To nezbavuje prodávajícího odpovědnosti za vady stanovené zákonem.

2) S kupovaným vozidlem současně kupující přebírá 2ks klíčů od vozidla, servisní knížku a další doklady s výjimkou těch, které prodávající potřebuje pro účely odhlášení vozidla na evidenci vozidel.

3) Prodávající se zavazuje provést odhlášení vozidla na kupujícího do pěti pracovních dnů od podpisu této smlouvy a předat kupujícímu ty doklady od vozidla (technický průkaz, osvědčení o registraci), které z důvodu přehlášení nemohl předat při předání vozidla. Tyto doklady a ostatní doklady se prodávající zavazuje předat kupujícímu nejpozději do deseti pracovních dnů od podpisu této smlouvy. Pro případ porušení povinností prodávajícího uvedených v tomto ustanovení si smluvní strany sjednaly smluvní pokutu ve výši 1 000 Kč denně za každý den prodlení prodávajícího se splněním této jeho povinnosti. Nárok na náhradu škody tím není dotčen.

4) Prodávající prohlašuje, že mu nejsou známy žádné skryté vady prodávaného automobilu, na které by kupujícího neupozornil. Prodávající dále prohlašuje, že stav kilometrů vozidla uvedený shora odpovídá skutečnosti. V případě zjištění, že se tato skutečnost nezakládá na pravdě, je kupující oprávněn od této smlouvy odstoupit.
Jsem obyčejná ženská poradte mi prosím co mám delat 22000Kč jsou pro mne docela peníze.
Děkuji předem

Odpověď

A Váš dotaz přesně? Chcete odstoupit pro vady vozidla?

4.8.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist