Byl jsem zastaven městskou policií a

Dobrý den, byl jsem zastaven Městskou policií a obviněn z přestupku překročení rychlosti. Dopravní značkou byla v daném úseku omezena rychlost na 30 km/h, ale v době přestupku byl jízdní pruh z důvodu rekonstrukce přenosným značením v místě značky 30 km posunut o jeden jízdní pruh doleva. Tím se omezující značka 30 km dostala asi 3,5 m od nového okraje silnice, vymezeného přenosným značením. Napadl jsem platnost značky 30 km z důvodu, že nebyla umístěna do 2 m od krajnice, jak vyžaduje technický předpis TP65 str. 22. Celou situaci mám fotograficky zdokumentovanou, viz http://www.bel-shop.eu/_obchody/bel.shop5.cz/soubory/znacka/pict0005.jpg nebo http://www.bel-shop.eu/_obchody/bel.shop5.cz/soubory/znacka/pict0008.jpg Podal jsem odpor proti udělení pokuty a v osobním jednáním předložil fotografie. Orgán si nechává udělat posudek. Pokud posudek bude pro mne nepříznivý, mám nechat celý případ dojít k soudu s rozumnou šancí na vítězství? Děkuji za radu.

Odpověď

Pokud nebyly splněny technické podmínky, je taková značka neplatně umístěná, resp. v daném uspořádání nevymahatelná. Pokud by řízení před správním úřadem nebylo úspěšně, pak bych v návaznosti na odůvodnění zvážil i správní žalobu.

26.1.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist