Bydlíme v ulici, kde je umístěna

Dobrý den,bydlíme v ulici, kde je umístěna zákazová značka B13 Zákaz vjezdu vozidel s vyznačenou mezi nad 3,5t a doplněna dodatkovou tabulkou „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“. Zajímalo by mne, zda-li do takto označené ulice může vjet nákladní vozidlo přesahující tuto vyznačenou mez, jehož řidič (cizí státní příslušník) v ulici bydlí (nemá trvalé bydliště, ale je majitelem domu).Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dopravní obsluha je definována následujícím způsobem:"Značka "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".Pokud má řidič vozidla za značkou bydliště, zákaz vjezdu se na něj nevztahuje. Prokazování bydlení však bude bez existence trvalého pobytu v daném místě složitější, lze proto doporučit vozit s sebou alespoň výpis z katastru nemovitostí, aby policisté řidiči uvedenou skutečnost uvěřili. Upřímně řečeno, patrně úplně přesně neodpovídá Vaše informace, že je cizincem a vlastní dům. Podle devizového zákona cizinci nemovitosti vlastnit nemohou.

30.9.2005 12:13

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist