Bouřlivá diskuze na „zpovednice.cz“

Dobrý den, pane doktore. Dnes jsem narazil na tuto bouřlivou diskuzi: http://zpovednice.cz/detail.php?statusik=953032&orderby=ide.
Zajímá mě zejména, zda tvrzení, že pokud věc nelze projednat v blokovém řízení, není ani možné pokutovat majitele vozidla. Jinými slovy, pokud jde o tak závažný přestupek, že ho není možné řešit blokově, musí být potrestán viník a pokud ten není zjištěn není potrestán nikdo. Pak by měl dotyčný pravdu, když tvrdí:“Když už rychle, ta o víc než 20km/h“.

Odpověď

Ne, takto to v zákoně napsané není. Pokud věc nejde projednat blokově, tak nelze vyzvat k úhradě určené částky podle ust. §125h, odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb. Pokud to tedy blokově projednat nejde, tak správní úřad rovnou zahájí správní řízení proti provozovateli dle §125f téhož zákona.

8.8.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist