blokové řešení přestupku ,,stání na invalidech,,

Vážený pane doktore,můžete mi prosím odpověděti na otázku, proč nemůže P ČR (republiková policie) řešiti blokově přestupek ,,nedovolené stání na invalidech (V10f+IP12),,.Dle sdělení pracovníků Obecní a MP policie,tito to řeší blokově do částky 5000,- Kč (horní hranice) a pak předávají, pokud přestupek není řešen na místě, do správního řízení, kde je sankce 5000 – 10000 Kč. Ovšem dle sdělení uniformovaného policisty z P ČR, nemůže prý P ČR tento přestupek řešiti blokově na místě a musí tento přestupek VŽDY předat na správní orgán.Prý to mají tak nařízeno od Plk. Lercha Tomáše (DP Polic.prezidia) kde mají uvedeno v metodice, že přestupek ,,stání na invalidech, NELZE řešit. blokově. Takže strážník MP může řešit blokově a P ČR ne – proč proboha nelze?… Moc Vám děkuji za odpověď ..

Odpověď

Podle zákona to projednat mohou, ale nemusí. Blokově se věc projednává, jen když s tím obě strany souhlasi, takže pokud policista blokové řízení „nenabídne“, tak se to projedná klasicky v nezkráceném správním řízení.

21.3.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist