Autobazar nereaguje na ukončení opravy, vyúčtování a vydání auta.

27.3 jsem měl autonehodu a nechal si odtahovkou doporučit servis MCC-CZ, s.r.o., Na Pěšině 1766/4, 69003, Břeclav. IČO 60462167 – hlavni kontakt pan Remiáš.
Byl jsem viníkem nehody a vše si tedy hradím sám. Po kontrole technika servisu na místě, jsem dostal nacenění (1.4.2016) a příslib, že dostanu i objednávku, kterou ale ještě dodnes nemám stejně jako opravené auto ani peníze.
Oprava trvá již téměř 9 měsíců a servis nereaguje na moje opakované výzvy vydání vozidla. Naopak majitel se nechává zapírat a stále pokračuje v opravách.

Servis mi dal na začátku rozpočet 58t, nechal si poslat 30t zálohu na materiál a od té doby mě neinformoval o celkové ceně opravy a jen říká , že se to překročilo a že ještě bude potřeba to a to. Jednou mi naposílal 4 emaily, kde ale nebyla celková cena a víc jak tři měsíce nemám žádné nové informace o ceně nově potřebných dílů. Například mi bylo oznámeno, že vyměnily trubky klimatizace a nějaká čidla a přes můj požadavek na nějaký cenový přehled a přes neustálé pokusy pana Remiáše kontaktovat, stále nic nemám.
Auto jsem vlastně od doby předání do servisu (9měsíců) nemohl užívat a nemám od servisu jediný doklad o převzetí auta či peněz. Vzhledem k tomu všemu mám podezření na nekalé praktiky a to především, že mi bude naúčtováno něco co není potřeba, nebo že cena překročí i zákonem danou hranici a nebude mi vystaven ani doklad o nějaké opravě a nebudu tak mít možnost se bránit v případě, že vozidlo nebude opraveno správně, nebo opravy a díly nebudou odpovídat reálnému stavu.

Několikrát jsem se snažil opravu s nimi řešit a vždy tak po týdnu jsme uvízli ve stejné situaci, že se majitel nechává zapírat, nebo jen prostě nebere telefony.
V průběhu opravy jsem dostal telefon už asi na další tři lidi, kteří po čase už taky nereagují a s panem Remiášem nechtějí mít nic společného.
Měsíc dopředu jsem ho informoval o termínu, kdy si auto potřebuji vyzvednout ať opravené nebo ne a tento stejně jako další termín, který jsem navrhl, tak na místě nebyl nebo jeho pracovníci tvrdili, že nemají klíč od servisu a auto mi nemůžou vydat. Aktuálně dostal třetí možnost a to 17.12., ale ten mi právě taky zrušil, že někam musí jet.

Pan Remiáš stále jen mlží a já teď nevím jak dále postupovat, zda je to možné řešit s policií nebo na koho se v takovém případě obrátit. Předpokládám, že mi nevystaví ani doklad o opravě a převzetí peněz a nebudu se mít pak jak bránit v případě, že vozidlo nebude opraveno správně.

Na koho se prosím mohu v tomto případě obrátit?

Předem děkuji za odpověď
Josef P.

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/prava-a-povinnosti-pri-oprave-vozu-v-servisu-zadrzovaci-pravo-1-cast/17972

23.12.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist