Asi jdu přeci s trochu nevšedním

Dobrý den, asi jdu přeci s trochu nevšedním dotazem, ale přeci jen to zkusím, rád bych znal i nezaujatý názor. Jsem příznivce youngtimerů a konečně nastala doba si splnit klukovský sen. Asi jako každého kluka tam patřilo Diablo, Countach, F348, F355 a nakonec se tam díky hře a filmu vloudil i Esprit. A tady nastává mé dilema, samozřejmě nějraději všechny, ale to jaksi nelze. Pokud jsem mohl pročítal jsem fora a mluvil s majiteli na různých srazech a akcích a v neposlední řadě koukal na ceny a do nich si promítal vyčtené informace. Auto chci pouze pro potěšení, ale aby se s ním dalo i někam rozumě doject. Bohužel jako první jsem vyškrtl Lamba i když u mě vedou. Jejich cena a provozní náklady za chvíli předčí cenu auta a v podstatě je to pouze showcar a i tak silně nespolehlivý. Dále jsem se vrhnul na zníněné Ferarri z podobných důvodů jsem upustil od 348, což dle vetšiny informací je vůbec nejnepovedenější Ferrari ve všech směrech, oproti tomu po tragických zhodnoceních předchozích aut jsem po pozitivních informacích na vážného kandidáta zařadil 355ku. Zbýval mi pouze Esprit, o kterém jsem zhola nic netušil a úsilí se o něm něco dozvět bylo značné, ale ve finále se z něj stal druhý kandidát. Podotýkam ani jedno z aut jsem neřídil takže moje analýza stojí pouze na sebraných informacích z kterých mi vypadl souboj F355 a Lotus Esprit. Mám rád originalitu, která naklání misku vah pro Lotus, bo Ferrari není až takový problém potkat dokonce i v CZ. Otázku nákupu jsem ještě neřešil, ale počítám nákup mimo CZ, nejlépe mi vychází import z USA. Co poradí auto odborníci? Podpoří, nepodpoří, převrátí názory? Díky a pěkný den. P.

Odpověď

Bohužel nemohu posloužit vlastními dojmy, neboť jsem ani jedním s vámi jmenovaných aut nejel. Nicméně se mi zdá, že volba Ferrari F355 a Lotusu Esprit je asi nejlepší, co se kompormisu mezi exkluzivitou, charakterem, spolehlivostí a použitelností týče.I tak si ale myslím, že zejména Ferrari F355 nebude na provoz levné. A nejde teď o spotřebu, která se bude pohybovat někde kolem 20 litrů na 100 km. Jde o náklady na servis, údržbu, náhradní díly a pojištění. Lotus Esprit by snad měl být v tomto ohledu příjemnější, ale i tak to nebude legrace, zejména se sháněním dílů.Já bych si koupil Porsche 911 (993) se vduchem chlazeným agregátem, které oplývá spolehlivostí, použitelností a ovladatelností. Chápu ale, že to není zrovna ten typ auta, co hledáte.Dovoz auta z USA je záležitost ošemetná, hledal bych radši kus z Evropy, i když v tomto případě to asi bude hodně složité. Nákup takového auta vyžaduje velkou opatrnost, proto mluvte s členy různých klubů a s majiteli a získejte co nejvíce užitečných a pokud možno nezaujatých informací. A až si podobné auto pořídíte, okamžitě nám ho přivezte do redakce ukázat!

28.8.2009 9:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist