Amortizace

Vážený pane doktore,
bylo my poškozeno vozidlo a pojišťovna viníka plnila rozpočtem. Přišla mi částka o 1/3 nižší, než je běžná částka za opravu v autorizovaném servisu. Proti tomuto jsem podal nesouhlas a po zdlouhavých dohadech mi byl zaslán podrobný rozpočet, kde byly uvedeny ceny za práci atd. a 50% amortizace. Všechno toto jsem rozporoval, zaslal jsem podrobné rozpočty ze dvou autorizovaných servisů, ale žádal jsem pojišťovnu pouze o dorovnání částky amortizace (s odkazem na výrok NS), tzn. z částky, kterou pojišťovna vypočítala. Bylo mi sděleno, že situaci prošetřili a vše je v pořádku, jelikož si vozidlo budu opravovat svépomocí a proto není důvod navyšovat plnění. Mám tedy nárok na dorovnání amortizované částky, i když se jedná o plnění rozpočtem?

Odpověď

To, že se jedná o plnění rozpočtem, není podstatné. Doporučuji trvat na dorovnání plné částky. Pokud to nepůjde dobrovolně, tak je budete nucen žalovat.

16.4.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist