Ahoj! v létě se chystám na

Ahoj! V létě se chystám na výlet do Zeleného pekla s Mondeem 1.8i první generace. Nastudoval jsem trať a nespočet videí, abych byl co nejlépe připraven. Bojím se však, že tam budu s tak pomalým autem ostatním překážet. Je ještě něco, na co se mám připravit a na co si mám dát pozor (samozřejmě kromě bouračky, chci si jen užít zábavného auta a nepopsatelné atmosféry)?

Odpověď

O překážení nemůže být ani řeči. Nordschleife je turistická atrakce a dá se na ní potkat dodávka, pick-up nebo dokonce výletní autobus. Je povinnost těch rychlejších počínat si tak, aby Tě neohrozili. Důležité je sledovat zrcátka, abys věděl, co se k Tobě blíží (někde hrozně rychle!) a z které strany se chystá předjíždět. Pokud budeš komukoliv uvolňovat cestu, tak zásadně k pravému okraji a vždycky (!) předtím párkrát blikni. Nešlapej na brzdu, jen zvolna přejeď doprava a lehce povol plyn, dokud se rychlejší auto nedostane před Tebe.Zvláštní pozor je třeba dávat na motorkáře – předjíždějí zprava i zleva, ale bohužel často čekají na příležitost v mrtvém úhlu a vůbec jim nedochází, že nejsou vidět. Navíc mohou kdykoliv spadnout přímo před Tebou – i to jsem zažil.A při každém brzdění se soustřeď na to, jestli pedál neměkne a nepropadá se. Může se Ti zdát, že nejedeš nijak rychle, ale 20,8 km trati s tak náročným profilem dá brzdám zabrat, hlavně pokud je kapalina starší nebo používáš levnější destičky z druhovýroby.

30.1.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist