2x odbočování vlevo podruhé

Dobrý den, ještě se vracím k dotazu „2x odbočování vlevo“
ad1) (křožovatka https://mapy.cz/zakladni?x=15.8541228&y=50.0673245&z=20&l=0&base=ophoto). Mě právě zajímá, jak správně křižovatku projet, když její projetí tak, aby se vozidla míjela pravými boky není technicky možné (buď byste se vůbec do odbočky netrefil, nebo vjel do protisměru, kam přes domy nevidíte).
ad2) Je jasné, že nikdo nemůže vrazit do vozidla stojícího v křižovatce, jen proto, že dostal zelenou. Mě ale zajímal případ, kdy mě řidič přehlédne, nebo mě např, neviděl proto, že vedle něj odbočuje kamion a on přes něj do křižovatky nevidí.

Odpověď

ad 1) Opatrně. Rozhledové poměry u dané křižovatky jsou takové, jaké jsou, tzn. řidiči prostě budou muset najíždět opatrně (asi trochu do protisměru) a doufat, že tam nikdo nepojede.

ad 2) Když tam nevidí, tak by tam neměl jet (to auto v křižovatce může být třeba i porouchané apod.), tzn. tady bych to viděl na chybu toho řidiče, co má zelenou.

16.9.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist