27.11.2011 jsem na kupní smlouvu koupil

Dobrý den. 27.11.2011 jsem na kupní smlouvu koupil Škoda Favorit 135LXi za účelem renovace. Protože mi zatím nešlo o to, s autem jezdit po silničních komunikacích a pouze mi stálo na dvoře, nepotřeboval jsem to nijak řešit, ale nyní je již auto z velké části jako nové a rád bych s ním absolvoval STK a přepsal ho na sebe. Jenže mám menší problém: Auto jsem kupoval v bazaru, od jisté osoby A, ta mi předala malý a velký TK, s tím že vozidlo není na nikoho odhlášené a že od roku 2009 nemá technickou. Do kupní smlouvy vyplnil své údaje, které ovšem nesouhlasí s poslední uvedenou osobou ve velkém TP (originál z roku 1994), zde je uvedená osoba B, stejně jako na ORV (malém techničáku), který byl 23.3.2011 vydán nový, jak je v TP psáno, z důvodu ztráty původního. Nicméně se obávám toho, že když nyní zajdu na úřad, tak by se mohli pozastavit nad tím, že právě zapsaným majitelem v TP je naposledy někdo jiný, než osoba na kupní smlouvě. Stejně tak česká kancelář pojistitelů, by se mohla dožadovat toho, abych zaplatil za to, že vozidlo nebylo pojištěné od 27.11.2011, kdy jsem se stal jeho vlastníkem. SPZ na vozidle jsou, takže vozidlo vyřezené není, ale nejde mi do hlavy, koho teď ČKP uhání, aby platil pojištění, když prodávající osoba A nikde není uvedena a osoba B by asi těžko souhlasila s placením ne-pojistného za vozidlo, které již nevlastní. Co s tím? Mám teď strach vůbec na ten úřad zajít.

Odpověď

ČKP uhání toho, koho vidí v registru vozidel. Pokud ten prokáže, že auto není jeho, bude nahánět toho, kdo majitelem je, ale v registru zapsán není. Kdo je je majitelem, určují kupní smlouvy, takže podle toho bude vznikat povinnost od okamžiku nákupu vozidla i Vám.

2.3.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist