17. července 2008 jsem zaplatil na

Dobrý den,17. července 2008 jsem zaplatil na místě pokutu a "získal" tři trestné body, čímž jsem dosáhl celkového počtu 13 bodů. Podal jsem námitky proti prvnímu z bodovaných přestupků z roku 2006 (zaplatil jsem tehdy pokutu za prasklé čelní sklo a v registru se objevilo, že jsem telefonoval). Od té doby už krajský úřad 3x zrušil rozhodnutí o zamítnutí námitek a věc vždy vrátil zpět na městský úřad. Od té doby (tedy už skoro 15 měsíců) jsem nespáchal žádný přestupek. Odečtou se mi tedy 4 body? A jak by dále mělo pokračovat námitkové řízení? Nepominul důvod pro odebrání ŘP, když už budu mít jen 9 bodů? A navíc v zákoně je, že pokud řidič podá námitky proti poslednímu z přestupků, tak se staví lhůta pro odebrání ŘP, ale já dal proti prvnímu. Neměl by se mi tedy po roce, po přezkoušení v autoškole, vrátit ŘP, i když mi žádný nikdy nebyl odebrán? ˇJen závěrem dodávám, že mě v květnu 2009 zastavila hlídka PČR (běžná kontrola) a když zjistili, že mám 13 bodů, tak mě odvezli k výslechu na služebnu (15 km vzdálenou, 4h ztraceného času !), ale následně z toho nic nebylo. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Neodečtou. Jakmile jste vybodován, tak se body za rok "hodného chování" neodečítají. Ta lhůta jednoho roku se počítá od pozbytí ŘP, které pozbýváte uplynutím 5ti pracovních dnů od doručení výzvy k odevzdání ŘP. Pokud jste proti této výzvě námitky nepodal, tak těch 12 měsíců už uplynulo.

13.10.2009 8:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist