1) ve svém článku http://www.autoweb.cz/nejcastejsi-dopravni-prestupky-cyklistu/ píšete,

Dobrý den, 1) Ve svém článku /nejcastejsi-dopravni-prestupky-cyklistu/ píšete, že mezi nejčastější přestuky cyklistů patří mimo jiné i „kličkování mezi auty v koloně (podjíždět opatrně auta zprava sice pravidla za podmínky, že je tam dost místa a cyklista dbá opatrnosti, dovolují, ale rozhodně to nedovolují mezi nimi, tj. zleva – navíc je to vysloveně hazardování se životem, protože tam řidič cyklistu nečeká a snadno jej přehlédne)“ Znamená to, že se takto nesmí objíždět v pruhu pro odbočení doleva, pokud tam cyklista hodlá odbočit pokud v pruhu rovně resp. doprava stojí nějaká vozidla? 2) Pokud uvažujeme v křižovatce 2 pruhy jedním směrem, tak samozřejmě, že na kole je jednoznačně bezpečnější jet v tom pravém pomalém. Ale je někde v zákoně zakázáno v obci jet na kole v tom levém? V zákoně 361/2000Sb. § 12 (2) je mimo jiné zakázána jízda v tomto pruhu motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h. O kole ale není žádná zmínka. Co myslíte? Děkuji.

Odpověď

ad 1) Pokud přejíždí z pruhu do pruhu, aby mohl následně odbočit, tak může.

ad 2) Já si ale myslím, že ustanovení §57 zákona č. 361/2000 Sb. je v tomto případě vůči ust. §12 speciální a že tedy nemůže jet jako auta ve kterémkoli pruhu.

29.8.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist