1 – při couvání na parkovišti

Dobrý den. 1 – Při couvání na parkovišti ve tvaru písmene L z kratší na delší stranu se mi stalo před časem následující. V okamžiku kdy jsem zastavil a chtěl se rozjet dopředu mi do zadní části vozu narazil cyklista. Vzhledem k jeho rychlosti ale nedošlo k žádné škodě ani zranění. (vlastně narazil do stojícího vozu). Cyklista přiznal ,že se při jízdě nevěnoval řízení,ale „sledoval co se děje na obloze“,navíc přiznal,že kolo neřídil rukama ale nohama. pokud by došlo ke zranění cyklisty byla by vina pouze na něm ? 2 – pokud vozidlo míjí semafor a červená se rozsvítí v okamžiku kdy již třetina nebo polovina vozidla již semafor minula – je to nebo není „jízda na červenou“ ? (Stává se to u delších vozidel,autobusy,nákladní vozy) 3 – viz odkaz – obrázek http://www.nejkrasnejsi-svatba.cz/814,svatebni-spz-novomanzele.html Existuje nějaká vyjímka (povolení) ,nebo je to pouze v toleranci (benevolenci) policie? (původní RZ je vlasně zakrytá)

Odpověď

ad 1) To záleží na tom, jestli by se to dalo vyhodnotit jako porušení povinností §24 zákona č. 361/2000 Sb. Chtělo by to znát víc podrobností.

ad 2) Důležité je, co mohl vidět řidič.

ad 3) Je to jen o toleranci policie.

26.8.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist