1.pokud mezi značkami začátek a konec

Dobrý den, 1.pokud mezi značkami začátek a konec měření na hlavní silnici , které umístí MP, je křižovatka, já přijedu z této křižovatky z vedlejší silnice, vjedu mezi tyto dvě značky, budu změřen a pojedu rychle, na konci úseku zjistím, že je konec měření , i když kolem značky začátek měření jsem neprojel, mohu být postižen??2. dle vašeho výkladu, přejedu li plnou i dvojitou čáru a předjedu vozidlo tak, že čáru koly přejedu- nebo celým autem, je toto sice přestupek, ale nemůže mi být odebrán ŘP na základě předjíždění v místě, kde je to zakázáno, neb tam není svislá dopr. značka zákaz předjíždění- je tato domněnka pravdivá ??Děkuji za odpověď.

Odpověď

ad 1) Vás to nezměří, protože to měří průměrnou (úsekovou) rychlost mezi oběma místy měření. Pokud projedete jen jedním místem, nemůže to nic spočítat.ad 2) Ano, ale pozor na to, že porušení zákazu předjíždění v místě, kde je to zvláštním právním předpisem zakázáno, není jen místo, kde je svislá dopravní značka, je to např. v zatáčce, na přechodu pro chodce, v nepřehledném místě apod.

12.6.2009 7:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist