Volkswagen opouští Bluetec

Zbláznili se? Zrovna teď, když je zelené hnutí stále silnější a agresivnější?

Samozřejmě se nezbláznili, Volkswagen se rozhodně nechystá přestat vyrábět co nejčistší diesely. Problém má ale se samotným názvem Bluetec, který je podle firmy příliš úzce spojen se značkou Mercedes. Volkswagen nemá o takové konotace zájem a svým motorům tedy bude nadále říkat TDI.

Těžko říct, kdo všechno vůbec bude značku Bluetec nadále používat. BMW se jí zřeklo už v listopadu, Audi bude s největší pravděpodobností následovat příkladu Volkswagenu a vrátí se ke zkratce TDI. Společně s Mercedesem tedy u označení Bluetec zůstane nejspíš jen Chrysler.

Bluetec měl být společný projekt největších německých automobilek, jehož cílem bylo rozjet v Americe trh s naftovými osobáky. Nová technologie spočívá ve vstřikování roztoku AdBlue s vysokým poměrem močoviny do výfukového systému před katalyzátorem. Tím dochází k razantnímu snížení emisí oxidů dusíku. Technologie se vyvíjí dál, ale společnou iniciativu podle všeho rozemlelo ozubí tržního prostředí.

Honza Koubek

8.8.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist