Ani závody v moderní době nejsou žádný med...

Dnešek nezačínáme zrovna veselou zprávou. Při závodech Formule 2 na okruhu Brands Hatch ve Velké Británii zahynul Henry Surtees, syn legendárního závodníka a mistra světa F1 z roku 1964 Johna Surteese.

Jeden z jeho soupeřů dostal v průběhu závodu smyk a s monopostem narazil do bariéry. Náraz byl tak silný, že odtrhl celé zadní zavěšení i s kolem, které pak doskákalo na trať ke smůle právě Henryho Surteese. Ten byl utrženým kolem zasažen přímo do hlavy a okamžitě upadl do bezvědomí.

Rychlý zásah zdravotníků ho sice stabilizoval a byl ihned letecky přepraven do nemocnice. Tam ale později podlehl vážným zraněním hlavy, krku a páteře. Záběry z nehody zachytila stanice Eurosport na své kamery, ale nenutíme vás se na video dívat.

John Surtees, kterému je dnes 75 let, je jediným člověkem, který dokázal vyhrát mistrovský titul ve Formuli 1 a také na motocyklech (o něco podobného usiluje i Valentino Rossi). Na těch získal dokonce sedm titulů – tři ve třídě do 350 ccm a čtyři ve třídě do 500 ccm.