Toyota v Tokiu představí pět konceptů

Novinky Toyoty se pochlubí nejnovějším hybridním pohonem, zajímavými technickými inovacemi i novátorským přístupem k mobilitě.

Fine-X

Koncept Toyota Fine-X využívá hybridní pohon, kombinující vodíkové palivové články se čtyřmi elektromotory zabudovanými v kolech. Vnější rozměry auta jen lehce překonávají Yaris, ineriér se ale prostorností spíše blíží Avensisu. Přístup do interiéru usnadňují vzhůru se vyklápějící dveře a sedadla, která se natáčejí a vysouvají z auta. Fine-X je výjimečný zejména mimořádnou manévrovatelností. Tu umožňuje mechanismus nezávislého řízení všech čtyř kol s velkými rejdy, takže může rotovat na místě, otáčet se na minimálním prostoru a bezproblémově parkovat.

i-swing

Tento dopravní prostředek do přehuštěných městských aglomerací má vyjadřovat osobnost majitele, podobně jako oblečení. Při jízdě rychlostí chůze po ulicích využívá i-swing pouze dvě kola, při vyšších rychlostech přepíná do tříkolového módu.

Estima Hybrid

Velké MPV odpovídající evropské Previi se představí s nejnovějším hybridním pohonem THS II a elektrickým pohonem všech kol. Zachovává si hladkou a tichou akceleraci příznačnou pro hybridy, navíc však přidává dobré jízdní vlastnosti díky systému VDIM, koordinujícímu funkce podvozku a brzd.

FSC

Tento koncept má být novou kategorií, spojující elegantní tvary sedanu s praktičností MPV. Pohodlně pojme čtyři pasažéry, navíc je vybaven variabilní zadní částí interiéru.

bB

Koncept bB je symbiózou nočního klubu a auta. Mladé lidi by měl přilákat designem a audiosystémem s devíti reproduktory a DSP (Digital Signal Processing).

Jan Cacek

12.10.2005 4:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist