The Hawk: futuristická tříkolka

Mix mezi autem a motorkou může fungovat docela dobře. Bude tomu tak i v tomto případě?

Jistě jste vypozorovali, že máme v redakci kladný vztah jak k automobilům, tak i motocyklům. Nepatříme mezi fanatiky, kteří tvrdí, že motorka je lepší než auto či obráceně, oba způsoby přepravy mají prostě své výhody i nevýhody. A právě pro ty, kterým auto přijde moc nudné a velké a motorka moc nebezpečná, je tu tříkolka The Hawk.

Holanský designér Alex Hodge navrhl počítačovou studii takového stroje. Design hodnotit nebudeme, jedná se jen o prvotní nápad bez jakýchkoli ambicí na produkci. Finální produkt je ještě daleko a určitě se na něm hodně zapracuje. Základ konstrukce by měl ale zůstat stejný – hliníkový podvozek a skořepinová karoserie. V rámu trůní litrový dvouválec z motocyklu Honda VTR 1000 o výkonu 120 koní, které jsou produkovány těsně před omezovačem v 10 000 ot./min. Z vlastní zkušenosti víme, že tento motor je dosti výbušný, takže s takto malým a lehkým vozítkem by mohl solidně zamávat. Sám Alex Hodge uvádí, že by stroj mohl teoreticky dosáhnout stovky do 4 sekund a rozjet se až na 233 km/h.

Holandský tvůrce chce ještě zapracovat na aerodynamice, pevnosti konstrukce a zjednodušení stavby, aby bylo možné stroj levně vyrábět v malých sériích. Zatím ale nevíme, kdy by se tento výtvor mohl dostat na trh a za jakou cenu. Pro ortodoxní motorkáře bude jistě klasický stroj mnohem atraktivnější, ale pro některé by toto mohlo představovat zajímavou cestu, jak upoutat pozornost a přitom si neušít z ostudy kabát.

autoweb.cz

6.1.2009 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist