Roewe W2 Concept

Čínská auta nám dosud byla trochu pro legraci, ale teď to vypadá, že tam mají i nějakého člověka, který opravdu rozumí designu.

Každý člověk, který někdy navštívil libovolnou tržnici v majetku asijského etnika ví, jak kreativní jsou naši dálnovýchodní přátelé se značkami. Prostě se vezme nějaká zavedená a změní se v ní jedno, dvě písmena. A o zdání exkluzivity je postaráno, ne? Podle tohoto vzorce není těžké rozluštit, co že to Roewe asi bude za auto.

Ano, z koupených trosek zkrachovalého Roveru začíná v Číně vyrůstat nová automobilka. O jednom z jejích prvních počinů už jsme informovali, šlo prakticky o Rover 75 s maskou předělanou tak trochu ve stylu Audi. To, že nešlo o esteticky zrovna nejkrásnější věc, nás vůbec nepřekvapilo. Několik automobilů ostatních čínských výrobců je dostatečným důkazem, že tamní vnímání vyváženosti tvarů, vytříbenosti linek a vůbec vlastně celý vkus je prostě úplně jinde, než ten evropský. Nakonec, zajděte se mrknout do té tržnice, důkazů tam taky najdete fůru.

O to víc nás dnes ráno překvapily fotky konceptu, který Roewe hodlá představit 22. dubna na autosalonu v Šanghaji. Jmenuje se W2 a přestože nám přední světla trochu připomínají VW Eos a našlo by se ještě pár dalších podezřele povědomých prvků, celek sedí obdivuhodně dobře pohromadě.

Ačkoli se jedná o koncept, začíná se na internetu mluvit o tom, že by světlo (sériového) světa mohl spatřit ještě tento rok. Asi nebude mít tu barevnou dotykovou obrazovku uvnitř, ale to není to hlavní, čeho bychom se obávali. Zaprvé, to co vidíte, je pouhý počítačový model. Převést ho do reality nebude jednoduché. Zadruhé tkví problém v převedení konceptu do reality, což bývá občas dost obtížné i u zkušených a zaběhlých automobilek. Na druhou stranu, W2 není nijak přehnaně extravagantní, takže by se to snad povést mohlo.

Daleko větší obavu máme z kvality a bezpečnostních standardů. Možná si pamatujete, jak dopadly nemnohé dosavadní nárazové testy čínských aut – byla to jedním slovem pohroma. No a dílenská a materiálová kvalita nejsou věci, na které bychom si u čínského výrobce chtěli vsadit. Nezbývá, než si počkat do konce dubna, kdy snad bude k dispozici oficiální tisková zpráva…

Honza Koubek

17.4.2007 9:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist