Řídila opilá, sama zavolala policii

Udat sám sebe, tomu říkáme občanská uvědomělost!

Představte si, že jedete autem z hospody a zjistíte, že máte přes míru. Jistě, to jste si měli uvědomit, než jste vlezli za volant, ale s tím už nic neuděláme. Co teď? Většina lidí by asi po chvályhodném prozření svůj vůz zaparkovala a vyhledala taxi. Ne tak hrdinka následujícího příběhu.

Patricia Dykstraová z amerického státu Wisconsin jela s manželem domů z baru, kde se rozhodně nevěnovali konzumaci limonády. Manželovi se nelíbilo, jak Patricia řídí, a nadhodil, že je možná příliš opilá.

Pat dospěla ke stejnému závěru – a postupovala velmi důsledně. Vytočila linku tísňového volání a když se jí konečně podařilo vysvětlit zmatené dispečerce, že skutečně udává sama sebe, oznámila také, kudy jede a kam má namířeno.

Policejní hlídka dorazila k domu manželů Dykstraových s mírným zpožděním. Policisté přesto vyzvali Patricii k dechové zkoušce a na místě jí vypsali blokovou pokutu.

Druhého dne Pat vystřízlivěla a uvědomila si, že možná neměla platit, když auto stálo dávno v garáži a ona přivítala policejní hlídku v pyžamu. Ani za střízliva to ovšem nebude moc inteligentní dáma – situaci se rozhodla vyřešit tak, že svůj příběh převyprávěla místním médiím. Gratulujeme k celosvětové ostudě!

autoweb.cz

6.2.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist