PSA a Mitsubishi staví továrnu v Rusku

PSA Peugeot Citroën a Mitsubishi Motors Corporation zakládají společný podnik s cílem posílit svůj růst.

Christian Streiff, prezident skupiny PSA Peugeot Citroën, a Osamu Masuko, prezident Mitsubishi Motors Corporation (MMC), podepsali dohodu o založení společného podniku na výrobu aut všech tří značek – Peugeot, Citroën a Mitsubishi.

Společný montážní závod pro obě skupiny se bude nacházet v Rusku ve městě Kaluga, 180 km na jihozápad od Moskvy. Budou se zde vyrábět SUV značky Mitsubishi, PeugeotCitroën i vozy střední třídy Peugeot a Citroën s celkovou roční produkcí 160 000 vozů.

Základní kámen budoucí továrny bude v Kaluze položen 10. června 2008 a výroba se rozběhne na začátku roku 2011.  

Skladba produkce společného závodu přesně  silnému nárůstu poptávky v segmentu vozů střední třídy, které v Rusku představují téměř 50 % prodejů, a ve třídě SUV, která je jedním z nosných segmentů ruského trhu.

Vzájemnou spolupráci se zaměřením na vývoj vozu 4×4 pro evropský trh zahájily společnosti MMC a PSA Peugeot Citroën již v roce 2005. Vůz byl na evropský trh uveden v roce 2007 a zaznamenal velký úspěch. 
Uzavřená dohoda je prohloubením vzájemné spolupráce obou automobilových konstruktérů, pro něž je Rusko prioritní oblastí rozvoje.

autoweb.cz

22.5.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist