Peugeot Design Contest zná deset finalistů

Již čtvrtý ročník soutěže, kterou francouzská automobilka vypisuje pro neznámé, začínající designéry, se blíží k velkému finále.

Porota ze stovek přihlášených vybrala třicet semifinalistů a nechala veřejnost prostřednictvím internetového hlasování zvolit deset finalistů.

Letošním zadáním byl slogan „P.L.E.A.S.E. innovate!“ Žádost o nové nápady má ovšem další význam, písmena PLEASE znamenají Pleasurable to drive (potěšení z jízdy), Lively (živé), Efficient (úsporné), Accesible (snadno přístupné), Simple (jednoduché), Ecological (aby se to líbilo Bursíkovi).

Soutěž má velkou sledovanost. Aby ne – vítěz se dočká velkých věcí. Nejen, že Peugeot koncept jeho vozu opravdu postaví, navíc ho ještě vystaví na pódiu prestižního podzimního (letos frankfurtského) autosalonu. A ještě k tomu se virtuální model auta objeví v závodní hře na konzoli XboX 360.

Za těmito patnácti minutami slávy se ovšem skrývají velké možnosti. Výherce minulých ročníků už oslovily velké společnosti a kariéra se jim slibně rozjíždí.A co letošní finalisté? Ty už bude hodnotit odborná porota. Osobně se mi u některých sice nezdá splnění bodu „Jednoduché“ – například u zelenobílé věci s kulovými koly. Jedno se však mladým designérům musí přiznat: žádný z jejich výtvorů se naštěstí nepodobá Peugeotu 4007. Ale nakonec, podívejte se sami.

Honza Koubek

31.1.2007 4:08
Více o tématu: designPeugeotXbox 360

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist