Obrněný Rolls-Royce

Byznys na úrovni vyžaduje jisté oběti. Rolls se snaží, abyste nemuseli zaplatit tu nejvyšší...

Chápeme, vaše podnikání je „citlivé“. Obchodní partneři netrpělivě žádají splacení směnek, které jste jim podepsali během pracovních snídaní v Café Savoy. Radovan K. volá ze svého exilu každý den a jeho hlas je den ode dne důraznější. Jestli se o sebe rychle nepostaráte, skončíte jako Fanda Mrázek.

Už to tak bývá. Lidé, kteří mají peníze, mají také strach. Ať už z Radovana, ruské konkurence nebo třeba „jen“ z vyšinutých fanoušků. Pokud k nim patříte, potřebujete obrněné vozidlo. Tank poskytuje slušnou úroveň ochrany, ale moc se nehodí pro úniky úzkými uličkami (tzv. strategie UUU), jízdní komfort nepatří k nejvyhlášenějším a navíc by si vás mohl někdo všimnout. Potřebujete obrněný Roll-Royce.

Automobilka nechce nechat celý trh s pancéřovanými limuzínami nezávislým úpravcům, proto uvádí na trh Phantom s úrovní pancéřování VR7. Karoserie je zpevněna kevlarem a ušlechtilou ocelí, okna jsou vyrobena z extrémně silného skla a prostor pro cestující je navíc obložen vrstvou polykarbonátu.

Taková zbroj pochopitelně něco váží. Rolls-Royce sice hmotnost neuvádí, ale je jisté, že sériový podvozek by pod tíhou pancéřované karoserie klesl v kolenou, jako by byl z papíru. Podlahová plošina, zavěšení, odpružení i tlumení musely být zesíleny, aby si s vyšší hmotností poradily.

A to je všechno. Na vás je vyřešit, jak se dostanete ode dveří vašeho nového Rollsu ke dveřím Café Savoy. Ale to už není problém automobilky.

autoweb.cz, ČTK

6.4.2007 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist