12117-352x198.jpg

Nový šéf dopravní policie představuje svou koncepci

dopravní předpisy v čr

Martin Červíček včera na tiskové konferenci představil hlavní body své koncepce změn v dopravní policii.

Diskuze

6 komentářů

  Dalibor

  Schovávání radaru do křoví hned za ceduli "začátek obce" nikomu život nezachrání a nehodovost nesníží. Začít by se mělo hlavně v autoškolách. Když pustíte na silnici debila, debil z něj bude pořád, ať je bodový systém nebo ne. Ale pokud autoškola vychová dobrého řidiče, může se toho hodně změnit.

  Jakub Brabec

  Dovolte mi oponovat. Z autoškoly nikdy nevyjde vyučený řidič. Vy oprávnění nemáte? Vzpomeňte jak to bylo. Projet se alespoň 4x v týdnu a po čtvrt roce se už naučíte lehce předvídat situace, chování jiných řidičů. Tohle Vás prostě v autoškole nenaučí… tam učí jen udržet auto na silnici a pokud možno nikoho nesrazit a razantně neporušovat dopravní předpisy.

  Honza U.

  "tam učí jen udržet auto na silnici" pani toho bych chtel mit v autoskole:))))))) me ucil jak poustet spojku aby to "nezheblo" a pak jen davej bacha na znacky…. ale aby me ucil ridit auto o tom nic nevim omlouvam se

  jarda

  Šel tam hlavně kvůli penězem a kolik je na silnici mrtvých je mu ukradený. To co včera říkal v televizi se dá shrnout je jedné věty: "mlel jako koza prdelí"

  Karel

  myslím si,že žádný policejní šef pořádek neudělal.Bordel na silnicích je čím dál větší a ukazují to jen statistiky mrtvích.Jak je možné že v okr.litoměřickém v obcích je kolem hospod mnoho motorových vozidel a nikdo nic nevidí?Přes vesnice se jezdí rychlostí 100 i více a nikdo nezakročí?A tak by to šlo dále-motocykly bez SPZ a samozřejmě pojištění,auta s falešnými SPZ/romové/ i jiní.Tak se už někdo chytněte za nos!!!!

  King Ronnie

  Jsem dopravní policista (zatím…). Shrnutě: Za posledních dvacet let přibylo v ČR 100% automobilů (ani nemluvím o tranzitní dopravě a TIR), policistů je tabulkově stále stejně, ale ve skutečnosti se jejch stav snížil, jejich práce je mediálně dlouhodobě skandalizována, administrativa s každým přestupkem nehorázně vzrostla (u dopravnívh nehod katastrofálně), procesy dokazování jsou složité, výmluv a cest, jak se skutečně vyhnout postihu za přestupek je mnoho… Osobně sedím víc v kanceláři nad nesmyslným množstvím papírů, než abych byl na ulici. Techniku v garáži máme, ale vzhledem k personálnímu stavu není nikdo, kdo by jí využil. Pořád slyším jenom musíš, jsi povinen, budeš, nařízení, pokyn, rozkaz… Neznám udělej, jak uznáš za vhodné, jak myslíš, že to bude nejlepší… Hodlám odejít do civilu, jen co si dojednám místo. O platu si nemyslete nic přehnanýho, a to mi chtějí dát od Nového roku navíc 1,5% hrubého k základu. Jenom energie jde nahoru o 10%, a kde jsou nájem, benzín atd. A sociální jistoty? Vždyť mě mohou vyhodit kdykoli za porušení jakéhokoli článku z množství závazných pokynů, ve kterých už se nikdo nezvládá pevně orientovat, nebo stačí doma před domem na přeplněném parkovišti špatně zaparkovat. Nedejbože když příjde nějaká ztížnost, byť neoprávněná od totálního v… V zimě mrznu, v létě se potím (výstrojní doplňky materiálově i střihově ukrutný, klima v autech – úsměvné…) K tomu příležitostně do práce zdarma, protože nejsou lidi a zákon o sl. poměru to umožňuje do 150 hod. ročně. A stále to věčné dohadování s lidma… Bavilo by Vás to dlouho? Určitě mě časem nahradí někdo z těch, kteří skočí na lep v kampani. Udělají se mu ústupky ve fyzické kondici a možná i v psychotestech, protože se stále nedaří náborovat potřebné množství lidí. Ať si to každý přebere po svém, o mnohém jsem se zde ani nezmínil. Lotrům to bude vyhovovat, otočí se to proti poctivým lidem, kteří mají být před lotrama ze zákona chráněni. Přeji hezký den všem!

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist