Mercedes třídy E bude hlídat bdělost řidiče

Mercedes-Benz představí v nové třídě E spoustu technických novinek, mezi nimi i systém hlídající kondici a bdělost řidiče.

Statistiky tvrdí, že nejvíce nehod na dálnicích není způsobeno rychlostí nebo alkoholem, ale mikrospánkem nebo nevěnování se řízení. Tomu chce Mercedes-Benz předcházet zavedením systému, který sleduje, jestli jste ve správné kondici nebo byste si měli jít raději lehnout.

Mercedes-Benz pojmenoval svůj systém jako Attention Assist a měl by ho představit na jaře roku 2009 v nové třídě E. Systém vyhodnocuje několik důležitých faktorů, podle kterých usoudí, jestli řidič správně reaguje, nebo je příliš unaven. Čidla snímají intenzitu a plynulost zatáčení, změnu jízdních pruhů, podmínky na silnici, počasí, jak řidič šlape na pedály a také započítávají denní čas.

Automobilka zatím neprozradila, jakým způsobem Attention Assist zareaguje, když zjistí sníženou pozornost řidiče. Pravděpodobně pouze vyšle varování, které se zobrazí na přístrojové desce.

Není jisté, jestli Attention Assist bude debutovat právě v nové třídě E, ale pravděpodobnost je velmi vysoká. Příchod jiné novinky s hvězdou na kapotě se totiž v nejbližším období neočekává.

autoweb.cz

13.8.2008 5:00
Více o tématu: bdělostMercedes-Benz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist