Imperiální rozhodnutí

Automobilka Chrysler se blíží k finálnímu rozhodnutí, zda uvede do výroby model Imperial.

Někteří z vás si ho možná pamatují jako „ten falešný Rolls“. Koncept byl představen vloni v lednu na detroitském autosalonu, my jsme o něm přinesli podrobnější informace v souvislosti s březnovým autosalonem v Ženevě.

Přestože automobilka mává na všechny strany dobovými fotografiemi starého Imperialu a snaží se dokázat, že pouze on je předobrazem konceptu luxusního sedanu, inspiraci všeobecně uznávaným Rolls-Roycem Phantom by mohl přehlédnout pouze jednooký s těžkým zánětem spojivek.

Na tom ovšem zas tolik nezáleží, teď se totiž jedná o to, zda se z kontroverzně přijatého konceptu stane sériový model, nebo ne. Podle Franka Klegona, produktového šéfa Chrysleru, by mělo konečné rozhodnutí padnout už velmi brzy, tedy koncem roku 2006, nebo nejpozději v prvním čtvrtletí 2007. Vývojové týmy už dodaly všechny potřebné informace, takže teď už jen zbývá, aby vedení obrátilo palec k nebi, nebo k hlíně. Klegon ovšem odmítl naznačit, ke kterému verdiktu se zatím automobilka přiklání.

Koncept byl postaven na stejné platformě jako model 300C, ale byl ještě o půl metru delší a o patnáct čísel vyšší. Poháněl ho osmiválec HEMI. Kromě těch, kteří mu nedokázali odpustit jistě stylistické kopírování Rollsu, se našlo také mnoho kritiků jeho nadměrné a navíc celkem neforemné masy – a to dokonce i mezi američany, kteří jsou na velká auta více než zvyklí. Bude opravdu zajímavé tohle rozhodování sledovat…

Honza Koubek

7.11.2006 8:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist