Elektronika pozná, zda řídíte agresivně

Už jste si zvykli, že vaši šéfové vědí, kam a jak rychle jezdíte služebním autem. Teď budou vědět i to, jakým způsobem řídíte.

Americká firma GreenRoad Technologies vyvinula systém, který údajně pozná příliš agresivní styl jízdy. Díky soustavě akcelerometrů dokáže sledovat a analyzovat přetížení, které působí na vozidlo. Systém prý rozpozná asi 120 různých jevů. Pokud dojde k závěru, že řídíte jako prase, dá vám to najevo. Zatím naštěstí nikoliv elektrickým šokem, ale jen blikající kontrolkou červené barvy.

Podle GreenRoad se zařízení hodí jak pro správce firemních vozových parků, tak pro rodiče, kteří chtějí mít přehled o řidičských návycích svých ratolestí. (Nezapomínejte, že v Americe mohou mladí řídit od šestnácti let.) Systém sleduje aktivity, jako jeprudká akcelerace, ostré zatáčení, neurvalé brzdění a vůbec trhavá práce s ovládacími prvky auta.

Nevíme, jak vám, ale nám podobné vynálezy nahánějí hrůzu. Blikající kontrolka ještě není tak strašná, ale počkejte, až se o tomhle dozvědí politici

autoweb.cz

11.4.2008 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist