Co týden dal: Zelená síla

Ať se nám to líbí, nebo ne, souvislost mezi motorismem a životním prostředí je skloňována stále častěji. Naštěstí nikoliv pouze v jednom pádu...

Pondělí
Honza Koubek dělal po ránu znechucené obličeje. Důvodem nebyl testovaný Chevrolet Captiva, jak jsme si původně mysleli, ale podivná iniciativa jakýchsi zeleně uvažujících individuí.

Účinným lékem na takové poblouzněné nápady by mohlo být podávání pečlivě odměřených dávek automobilové radosti. Jsme zvědavi, jestli by zelenáčům jejich zelenost vydržela i po svezení tímto skvělým Plymouthem.

Úterý
Bože, kam ten svět spěje, když i Hummer mluví v souvislosti se svými novými modely o ekologii? Opravdu neradi bychom se dočkali toho, aby typické auto nadcházejícího století mělo stejně „vzrušující“ parametry jako tohle elektrické Mini.

Jenže nás to nejspíš čeká. Ani nejnovější Transit Supervan není, co bývali jeho předchůdci. Asi nebude náhodou, že největší automobilkou světa se definitivně stala Toyota, jejíž jméno je tolik spojováno s hybridním pohonem.

Středa

Ale třeba nebude tak zle. K zadání „automobil v duchu udržitelného rozvoje“ lze přistupovat i vskutku kreativně.

Mini konečně vyrukovalo s novým Clubmanem, byť zatím jen na náčrtku, a ředitel Rolls-Royce poodhalil roušku halící připravovaný „malý“ model.

A znovu jsme slavili jubileum. Nová Octavia už má za sebou kus s výrobním číslem 500 000.

Čtvrtek
Z nedostatku jiné zábavy jsme se pustili do spekulací ohledně české ceny nového BMW M3.

Už i lidem od Mitsubishi nejspíš lezlo na nervy neustálé oddalování premiéry sériového Lanceru Evo X, a tak propašovali jeho fotku do výroční zprávy.

Ano, informace mohou opustit své držitele nejrůznějšími cestami. Zatímco některé z nich vedou do výročních zpráv, jiné končí u soudu.

I další informace včerejšího dne byla zákulisního charakteru.

Pátek
Proti zelenému proudu pluje korveta s velkým C: žádný biolíh, žádné elektromotory, žádné řeči nižší spotřebě. Vždyť sportovní auta jsou hlavně o výkonu, ne?

Třeba ne. Jak by se vám líbil supersport, který umí jet třístovkou, nebo za dva litry na sto? Škoda, že to nepůjde zároveň… Ostatně, rychlá a mimořádně úsporná sportovní auta mají podle všeho slibnou budoucnost.

Že je to protimluv? Že auto nemůže být zároveň sportovní a úsporné? A proč by jako nemohlo, když může existovat sportovní SUV.

Alpina představila svoji vlastní odpověď na novou M3, která je v souladu s tradicí značky kultivovanější, pohodlnější a přeplňovanější.

Jirka Červenka

27.4.2007 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist