BMW, DaimlerChrysler a GM spojí síly

Tři velcí hráči mezi výrobci aut dnes podepsali dohodu o společném vývoji hybridního systému pohonu.

Zástupci BMW Group, DaimlerChrysler AG a General Motors Corporation dnes podepsali smlouvu, která poslouží jako základ aliance pro společný vývoj hybridních systémů. Firmy se rozhodly propojit své dosavadní znalosti a do budoucna tak umožnit rychlejší a efektivnější vývoj. Není vyloučeno, že se do aliance zapojí ještě další výrobci.

Cílem spolupráce je společně vyvinout hybridní systém pohonu, který sníží spotřebu paliva bez omezení výkonu. Vyvinutý modulární systém bude společný, ale každá z automobilek jej ve svých modelech využije podle vlastních potřeb. Sídlem Hybrid Development Center se stane Troy ve státě Michigan. Jeho úkolem bude vyvinout jak modulární koncepci, tak jednotlivé komponenty: elektromotory, výkonnou elektroniku, elektroinstalaci, bezpečnostní systémy, nakládání s energií a řídicí jednotky.

Hybridní technologie je v městském provozu zaměřena na minimalizaci spotřeby paliva. Auto je poháněno buď elektromotory, spalovacím motorem, nebo oběma současně. Ve vysokých rychlostech systém pracuje ve druhém režimu, plný výkon je k dispozici například při stoupání svahu, předjíždění nebo tažení přívěsu.    

Jan Cacek

7.9.2005 4:49

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist