85letý stařík obviněn z pouličního závodění

Čiperný penzista přišel o auto, čeká ho soud.

Důchodci nepatří k oblíbeným skupinám účastníků silničního provozu. Mladším řidičům většinou leze na nervy, že penzisté za sebou vytvářejí dlouhé kolony a nestíhají sledovat rychle se měnící podmínky v okolním provozu. Přinejmenším z toho prvního rozhodně nelze obviňovat pětaosmdesátiletého dědečka z Kanady, i když s tím sledováním provozu na tom stařík není nejlépe: policejní seržantka Woolleyová s úžasem sledovala, jak se okolo jejího – označeného a s majákem na střeše – služebního vozu prořítil Oldsmobile Intrigue (na titulním snímku), jako by se nechumelilo.

Policistka se okamžitě pustila do pronásledování. Oldsmobile divoce kličkoval mezi auty a když to šlo, naplno zrychloval. Podle seržantky jel i 100 mil za hodinu (161 km/h) a řidič se choval, jako by o ní vůbec nevěděl.

A také nevěděl. Když auto konečně zastavilo, rozzlobená policistka překvapeně zjistila, že za jeho volantem sedí kmet úctyhodného věku. „Zatraceně“ byla prý jeho první reakce. Stařík Wooleyové vysvětlil, že jede do banky, odkud chtěl pokračovat na nákupy.

No, pokud nakonec nakoupil, vezl si zboží domů taxíkem. Jeho auto bylo totiž zabaveno na základě kanadského zákona o pouličním závodění. Podle něj se za pouličního závodníka považuje i jeden jediný řidič, pokud překročí nejvyšší povolenou rychlost o více než 50 km/h. Auto provinilce si v takovém případě odpočine sedm dní na policejním parkovišti, řidičák dotyčného setrvá po stejnou dobu v policejním šuplíku. Posléze následuje soud, který může udělit pokutu až do výše 2000 dolarů.

Historka je úsměvná, ale z jiného pohledu nahání docela hrůzu. Neradi bychom se na silnici setkali s člověkem, který se proplétá mezi auty stošedesátkou a přitom několik dlouhých minut nezaregistruje blikající a houkající policejní vůz ve zpětném zrcátku.

autoweb.cz

7.1.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist