Automobily Saab se vrací na scénu s karosérií Ruukki

Na ledě, pokud třeba zmíníme blížící se olympiádu, si nic nedarují, při znovuzrození značky Saab se ale spojili Švédové s Finy.

Historie, tedy ta novodobá, značky Saab není nijak růžová, od spolupráce se značkou Opel pod křídly GM se Saab dopracoval přes pokusy o převzetí ze strany automobilky Koenigsegg až ke svému definitivnímu konci. Nicméně se pokusil vstát z popela a zdá se, ať nejsme za špatné proroky, že se to podařilo.

„Nové“ automobily Saab vyjíždí z továrny v Trollhätenu od 2. prosince loňského roku, ve světě kladně hodnocený model 9-3 je pod novým vlastníkem zpátky ve výrobě a Nevs, tedy společnost National Electric Vehicle Sweden AB, která obnovila výrobu legendárních automobilů, letos také chystá premiéru elektromobilu. Pojďme ale dál, a to k informaci, že společnost Nevs si pro nový projekt jako jednoho ze svých partnerů zvolila Ruukki, firma bude dodávat především ocelové komponenty z vysokopevnostní oceli Litec pro modely Saab 9-3.

„Tvárné vysokopevnostní oceli Litec jsou téměř čtyřikrát pevnější než běžné tvarovatelné oceli a mají vysokou schopnost absorbovat energii a průniky do kabiny vozu v případě srážky,“ vysvětluje Jonas Adolfsson, produktový manažer Ruukki z divize Automotive. „S ultra pevnou ocelí je možné snížit tloušťku materiálu a tím získat lehčí vozy s nižší spotřebou paliva ale stejnými bezpečnostními parametry. V Ruukki se soustředíme na vývoj materiálů a jejich aplikaci tak, abychom splnili požadavky lehkých energeticky nenáročných vozů.“

Krátce tedy o Ruukki. Je to tedy finská společnost, specialista na ocelové komponenty a systémy pro stavebnictví a strojírenský průmysl založená v roce 1960, v současnosti působí ve třiceti zemích světa a zaměstnává kolem 9 000 zaměstnanců a její portfolio zahrnuje od vlastních rudných dolů, hutí a oceláren, přes vývoj, výrobu a prodej produktů Ruukki až po inženýrské a dodavatelské služby. A teď tedy také karoserie s logem Saab.

29.1.2014 6:29| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist