Automobilka Volvo Cars přináší s novou generací dětských autosedaček vyšší bezpečnost a komfort pro vaše potomky

Společnost Volvo Cars, která se na začátku šedesátých let minulého století stala prvním výrobcem automobilů testujícím dětské autosedačky při nárazových testech, uvádí na trh nové dětské bezpečnostní sedačky, které mimo bezpečnost kladou důraz také na design, komfort a pohodlí.

Protože automobilka Volvo sehrává v oblasti dětské bezpečnosti již desítky let průkopnickou roli, není divu, že jsou její tradice ve vývoji těchto produktů, důkladné testování, jednoduchá instalace a srozumitelnost pokynů pro používání dětských bezpečnostních sedaček svou úrovní s jinými značkami nesrovnatelné.

„Chápeme, že se spoustě lidí může zdát zajištění bezpečného cestování dětí v automobilu složité a občas trochu působit zmatky. Proto se již mnoho let snažíme poskytovat rodičům srozumitelné pokyny pro správné používání a instalaci dětských bezpečnostních sedaček,“ říká Lotta Jakobsson, senior technická ředitelka oddělení zabývajícího se prevencí zranění v Centru bezpečnosti Volvo Cars.

Naučit rodiče, jak správně instalovat dětskou bezpečnostní sedačku a jak s ní manipulovat, je jedna věc, ale donutit dítě, aby v této sedačce zůstalo v klidu sedět, je něco zcela jiného. Obzvlášť pokud jde o dítě starší.

„Naším cílem bylo zajistit, aby děti cestovaly v závislosti na svém vzrůstu a věku co možná nejbezpečnějším způsobem. To znamená, že by měly do věku zhruba 3–4 let cestovat v dětských bezpečnostních sedačkách otočených proti směru jízdy. Větší děti až do výšky 140 cm by pak měly ve voze sedět na podsedácích. Ačkoliv jsou bezpečnostní výhody usazení proti směru jízdy nezpochybnitelné, mnoho rodičů nechává neuváženě sedět své potomky otočené ve směru jízdy příliš brzy. Jedním z mnoha důvodů pro tento rychlý přechod je komfort dítěte, které si začne stěžovat, že nemá dostatek prostoru pro nohy nebo je mu díky čalounění sedačky příliš velké horko,“ vysvětluje Lotta Jakobsson.

Nová generace dětských bezpečnostních sedaček Volvo se může pochlubit prodyšnějším a komfortnějším luxusním čalouněním, které je z 80 % vyrobeno z vlny, díky čemuž je příjemnější na dotek, vysoce odolné a přispívá k lepšímu udržování tělesné teploty za horkého i chladného počasí. Mimoto mají tyto sedačky štíhlejší a kompaktnější design, díky němuž nabízejí více prostoru pro nohy a celkově vyšší komfort.

„Věříme, že v našich nových bezpečnostních sedačkách orientovaných proti směru jízdy se budou děti cítit mnohem pohodlněji, což podpoří rodiče v jejich rozhodnutí nechat je v nich cestovat déle. To bude mít přímý dopad na celkovou bezpečnost dětí a zároveň to pomůže naplnit naši Vizi 2020, na základě níž by neměl počínaje rokem 2020 v žádném voze Volvo nikdo zemřít ani utrpět vážné zranění,“ dodává Lotta Jakobsson.

Nová generace dětských bezpečnostních sedaček je navržena tak, aby splňovala potřeby dětí různého věku a vzrůstu:

  • kojenecká bezpečnostní sedačka orientovaná proti směru jízdy (do hmotnosti 13 kg a do věku 1 roku);
  • dětská bezpečnostní sedačka orientovaná proti směru jízdy pro děti od 9 měsíců až do 6 let (Volvo doporučuje, aby v této sedačce cestovaly děti nejméně do 3–4 let věku);
  • dětská bezpečnostní sedačka pro umístění ve směru jízdy (pro děti věku 3–10 let), s vysokým bočním vedením, bohatým polstrováním a ochranou v oblasti hlavy a ramen a nově s praktickými úchyty ISOFIT;
  • podsedák s odnímatelnou opěrkou zad orientovaný ve směru jízdy pro děti, které odrostly z dětské bezpečnostní sedačky (4–10 let), zajišťující správné vedení bezpečnostního pásu, doplněný opěradlem s nastavitelnou výškou.

Automobilka Volvo Cars neustále zdůrazňuje, jak je důležité, aby děti cestovaly otočené proti směru jízdy, co nejdéle je to možné.

Nové dětské bezpečnostní sedačky Volvo, vyvinuté ve spolupráci s jedním z předních světových výrobců dětských sedaček, Britax-Römer, a testovány v Centru bezpečnosti Volvo Cars ve švédském Göteborgu, jsou na vybraných trzích k dispozici od letošního června.

22.7.2016 6:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist