Autem do Španělska: Tipy na bezproblémovou cestu i místa k navštívení

Jakou nejlepší trasu zvolit při cestě do Španělska, kam si udělat výlet nebo jak je to s půjčením auta?
thumbnail_autoweb.cz_uvodni-1100x618.jpgCelá galerie 2 Zdroj: Pixabay.com

Dovolená ve Španělsku se dá pojmout odpočinkově u moře, ale i jako roadtrip. I když sem cesta autem patří k těm delším, pro milovníky motoristiky se vyplatí. Po cestě můžete na noc zakotvit třeba u Ženevského jezera nebo si udělat odbočku na Francouzskou riviéru. Zážitek už tedy začne na cestě.

Do Španělska vlastním autem

Většina motoristů z Čech míří ve Španělsku do Barcelony nebo na blízké pobřeží Costa Brava. Vzdálenější destinace už autem z Čech nedávají příliš smysl. I takto počítejte s 18 hodinami čistého času a cestu si rozložte ideálně na 2–3 dny. Obvyklá cesta vede přes Norimberk, Lyon, Montpellier a Barcelonu. Alternativní a o mnoho panoramatičtější trasa vede jižněji přes Mnichov a Švýcarsko. Nevýhodou je ale nutnost zakoupení dálniční známky ve výši cca 900 Kč, jelikož ve Švýcarsku nevydávají kratší než roční licence. Co se týče ostatních zemí, v Německu jsou dálnice zdarma a ve Francii a Španělsku se poplatky vybírají formou mýtných bran. Za obě země dohromady si připravte cca 1 400 Kč jedním směrem.

Zajímavá místa po cestě

Kde se po cestě zastavit? Pro milovníky měst doporučujeme malebný Norimberk a Lyon. Kouzelná jsou také menší městečka Nimes a Avignon na jihu Francie, nedaleko kterých se nachází unikátní akvadukt Pont du Gard postavený v dobách starověkého Říma.

Půjčení auta ve Španělsku

Pokud plánujete navštívit vzdálenější destinace ve Španělsku, jako je Madrid, Andalusie nebo severní pobřeží v okolí Bilbaa, zajisté se finančně i časově vyplatí letenka a případné půjčení auta. Nejlepší variantou je půjčení automobilu u letiště, zároveň berte v potaz, že je levnější půjčit i vracet auto na stejném místě. V některých rentalech vám auto půjčí i na debetní kartu. Nezapomeňte si zřídit plné pojištění auta, abyste tak předešli případným komplikacím.

Markéta Červenková, redaktorka Skrz.cz

Baví mě cestovat nalehko, jsem totiž mistr v balení do příručního zavazadla. Nejšťastnější jsem na horách, ale s radostí vypnu i při pohledu na západ slunce nad mořem. A nejraději se o tyto krásy dělím s ostatními, třeba formou článku.

17.2.2021 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Skrz.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist