Auta, která vypadají jako kráva

Ano, je to svým způsobem tuning, asi není rozdíl, jestli si vpředu na auto přiděláte agresivní nárazník anebo na kapotu býčí rohy. Strakatá kůže je pak samozřejmostí?

Zpočátku to byl vlastně jen takový vtip, kdosi v depu na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě, kde jsme nedávno byli, prohlásil, že to jeho auto „jede jako kráva.“ Ehm, odpustě ten vulgární (v tomto konkrétním případě) výraz, který v zásadě citujeme tak, jak jsme zaslechli, nicméně semínko zájmu bylo zaseto – jede-li auto „jako kráva,“ může také tak vypadat? Ano, může a není to neobvyklé.

Narazili jsme totiž na zajímavý fenomén. Termín „kravské auto“ není, zejména za velkou louží, ničím neznámým, naopak jsou řidiči, kteří si svá auta ve stylu „cowcar“ upravují do vizuálního konceptu skotu, přičemž převládá motiv černobílé stračeny. Nejde o vtip, ale o seriozní fakt. A u aut v designu kravské kůže se nejedná jen o užitné dodávky, jak by se mohlo třeba zprvu zdát. Porsche 911?!

Našli jsme Cowette, tedy Chevrolet Corvette v bílé barvě s černými skvrnami, Cowmaro, Mazdu MX-5 v identickém designu, dokonce s modelkou na kapotě. Narazili jsme na auto, kterému majitel říká Velké bů, a samozřejmě pak musí existovat i Malé bů. A při našem pátrání jsme dokonce viděli i motorku.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Jen jedno nám stále není jasné, nebereme-li v potaz reklamní vozy čokolády Milka, stále nechápeme a neznáme odpověď na otázku: proč?! Možná tedy vyhlasme veřejnou debatu na toho téma – my v redakci budeme moc rádi, pokud se ozve někdo, kdo má s tímto „tuningem“ zkušenosti nebo se s ním setkal či chápe jeho podstatu (znovu opakujeme – neřešíme ryze reklamní účely veterinářů, mlékařů či čokoládoven). Rádi se necháme poučit a tajemství si nenecháme pro sebe.

5.9.2014 6:13| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist