Audi vidí budoucnost v e-gas

V německé obci Werlte vyrůstá první průmyslový závod na světě pro výrobu syntetického metanu z CO2 a elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Zdá se, že Audi pomalu upouští od plánu elektrických Audi a zaměřuje se na zemní plyn. Jak jinak si vysvětlit zrušení projektu e-tron a vybudování obří továrny na výrobu zemního plynu z obnovitelných zdrojů?

První vzniká v německé obci Werlte a je první svého druhu na světě. Kapacita 6 MW elektrické energie se bude používat k elektrolýze elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, čímž vznikne vodík.

Protože je ale dostupnost vodíkových čerpacích stanic (a vůbec vodíkových aut) velmi malá, nechá se dále vodík reagovat s CO2, který je odpadem vedlejšího závodu na bioplyn. Tímto způsobem vzniká z obnovitelných zdrojů syntetický metan s názvem Audi e-gas. Ročně je závod schopný „přeměnit“ 2800 tun CO2 na 1000 tun plynu.

V teoretické rovině by mělo množství plynu e-gas, které vyrobí závod ve Werlte, pokrýt spotřebu 1500 vozů Audi A3 TCNG za předpokladu, že každý z nich ujede 15 000 kilometrů za rok. A to všechno s nulovými emisemi.

20.12.2012 5:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist