Audi svolává elektromobil e-tron. Může za to vadné těsnění akumulátoru

Majitelé elektromobilu by měli brát hlášení závady o problému s akumulátorem vážně. Auto může začít hořet.
audi_e-tron_43-1100x618.jpg Zdroj: Audi

První elektromobil Audi je na trhu krátce a už se jej týká první svolávací akce. Automobilka svolává SUV e-tron kvůli možnému problému s akumulátorem. Nejedná se přitom o banalitu, ale opravdu nebezpečnou závadu, jejímž následkem může být elektrický zkrat a požár.

Přestože se svolávací akce týká 1 644 kusů, prodejci stihli dodat zákazníkům pouze 544 z nich. Dohledání dotčených aut a odstranění závady by tedy nemělo být složité. A co konkrétně stojí za nebezpečnou příčinou?

Baterie jako taková problémová není, ale nebezpečné je její těsnění, které může umožnit vstup vlhkosti. Následkem toho začne akumulátor korodovat, což vede ke zvýšené pravděpodobnosti zkratu a explozi.

Technici Audi radí, že pokud se na přístrojové desce rozsvítí žlutá kontrolka baterie, majitelé elektromobilů e-tron poznají, že elektrický konektor má špatné těsnění. Zákazníci mají brát varování vážně.

„Pokud se rozsvítí žlutá kontrolka akumulátoru, je potřeba podniknout odpovídající kroky k odstavení vozidla v otevřeném prostoru, nenabíjet jej a kontaktovat asistenční službu, aby zajistila odtah do autorizovaného servisu,“ dodává Audi.

Vozidlo, kterému nesvítí varovná kontrolka baterie, je zcela v pořádku a je provozuschopné. Audi během průběhu opravy poskytuje majitelům náhradní e-tron. Pokud není e-tron k dispozici, poskytuje auto se spalovacím motorem a tankovací kartou v přibližné hodnotě 18 000 korun.

Nedotčená vozidla jsou stále k dispozici pro doručení zákazníkům a rezervační systém pro objednání e-tronu je stále otevřený.

14.6.2019 6:00| autor: Lukáš Volšický | zdroj: Motor Authority

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist