Audi R8 a světový rekord

FOLIATEC a folioCar olepili Audi v rekordně krátkém čase.

Od nejrychlejšího sériově vyráběného auta, přes nejdelší bezmotorový let až po nejdelší vlasy nebo nehty. V Guinessově knize rekordů je opravdu všechno. A někteří lidé pro to udělají cokoli, aby se tam dostali. A tak se firma Foliatec spojila s odborníky na tuning, ehm… na olepování aut tuningovými foliemi, partou folioCar. Povedlo se a 5. června 2008 se zapsali do historie jako ti, kteří nejrychleji oblepili celé auto folií.

Pod dohledem poroty složené z mezinárodních novinářů a odborníka na kvalitu z TÜV (to aby „voe-hustá-karbonová“ folie nevypadala, jako když si jí někdo lepí na kadetta v garáži) tančila skupina tunerů okolo Audi R8, které dodala firma Abt, aby v čase 2 hodiny 25 minut a 16 sekund oznámila konec práce.

Pro srovnání, podle odborníků zabere lepení folie na celé auto okolo dvou dnů a to se nejedná o složité tvary jako na Audi R8. Marko Kimme z folioCar řekl, že by klidně mohli ještě přibrat pár lidí, aby čas zkrátili, ale Audi R8 je tak malé, že by si jen vzájemně překáželi.

O tom, jak folie zlepšuje jízdní vlastnosti, přítlak a nebo jestli aspoň snižuje spotřebu se nikdo nezmiňoval. V českých podmínkách se také setkáváme s foliováním a dokonce existuje i řada velice kvalitních a plně homologovaných produktů, které si můžete na své auto nalepit.

autoweb.cz

13.6.2008 9:51

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist