Audi, BMW i Mercedes prý šidí auta pro Čínu

V Číně se rozjíždí aféra s použitím karcinogenních látek. Německá trojka si není nic dlužna, namočeny jsou v tom všechny tři prestižní německé automobilky.

To bylo řečí, jak jsou interiéry čínských aut plné fosfátů, ze kterých jen při pohledu dovnitř dostanete rakovinu plic. Jaká je to ironie osudu, když čínský úřad kontrolující kvalitu výrobků objevil použití škodlivých příměsí v tlumících prvcích vybraných modelů u všech tří prestižních automobilek.

O co tedy jde? U několika modelů se v tlumících deskách prokázalo použití asfaltu. Ten má sice velmi dobré tlumící i voděodolné účinky, ale při vyšších teplotách může uvolňovat rakovinotvorné výpary.

A co na to druhá strana? Tak tedy, Audi tvrdí, že výsledky laboratorních testů neprokázaly žádné emise zdraví škodlivých plynů. BMW se vyjádřilo jen v tom smyslu, že kdekoli na světě na své produkty klade stejné nároky.

Žádné pochybení nepřipouští ani společnost Daimler, pod níž Mercedes-Benz spadá. Automobily prý splňují shodné celosvětové nároky, na které ukázalo i vnitropodnikové šetření. Pravdu tedy bude muset odkrýt až rozsáhlá inspekce, kterou čínské úřady nařídily.

4.4.2013 8:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist