Audi v bazénu? Ano a je to parádní reklama

Zaujmout dnes automobilovou reklamou vůbec není snadné. Jakmile ukážete, že auto, které chcete prodat, umí jezdit rychle, a dokonce i bokem, přijde problém. A tak se automobilky snaží natáčet reklamy stále zajímavé a zároveň neškodné. A Audi se to celkem povedlo.

Určitě jste fenomén zakazování reklam také zaznamenali. Na příliš puritánské úřady dojela Toyota s reklamou na GT86, ale třeba také Volkswagen s modelem Amarok. Toyota doslova dojela na to, že v reklamě ukazuje rychlou jízdu dveřmi napřed a Volkswagen zase na to, že se s Amarokem, byť v podobě modýlku, pustil mimo silnice a ukázal odvážnou, ale podle úřadů nebezpečnou jízdu. A to to tehdy měla být parodie na všechny ty zakázané reklamy.

Jenomže všechny ty skvělé záběry by podle některých mohly mladým lidem dát návod na to, jak porušovat zákon. Tedy, tak to interpretují úřady, že je to nesmysl, asi není potřeba nijak zdůrazňovat. Ostatně, podívejte se na všechny hollywoodské akční filmy. V těch je agresivního stylu jízdy mnohem víc, a přitom je nikdo nezakazuje…

Chápeme tedy, že vybalancovat reklamu mezi nudou a alespoň nějakou akcí je velmi těžké. A bez reklamy prostě auto neprodáte. Vlastně, neprodáte vůbec nic. A tak mají marketingové týmy automobilek plné ruce práce a snaží se najít tu zlatou střední cestu, která bude lákat potencionální zákazníky, ale zároveň nebude dráždit všechny ty kontrolory a úředníky.

Vypadá to, že Audi takovou cestu našla. Rozhodla se, že vypustí modely A7 a A1 do takřka vypuštěného bazénu, pustí jim k tomu pomalou hudbu a nechá je, ať si zahrají na akvabely. Přestože v té vodě nejedou vůbec pomalu, dokonce chvílemi i v lehkém smyku, jako celek to působí velmi hezky a elegantně. Obě auta jezdí v takřka synchronizovaných pohybech a navzájem se míjí jen o milimetry. Reklama má ukázat, že DNA značky je totožné a spokojeni tak budete v jakémkoliv modelu Audi.

Výsledek nás baví. Jsme si jisti, že kdyby Audi podobnou reklamu natočilo na silnici, zákaz by jistě přišel. S tou doprovodnou hudbou v bazénu je to ale malé umělecké díl. Hezká práce!

25.3.2019 10:00| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist