Audi A4 (2014): nová generace B9 ještě letos, líbila by se vám, kdyby vypadala právě takto?

Světová premiéra nové A4 se očekává na podzim v Paříži a přestože o její technice už něco víme, pořád netušíme, co Audi udělá s jejím designem.

V segmentu luxusní střední třídy má většina zde zastoupených značek své nejaktuálnější modely. Na vrcholu je asi BMW, které kromě tří karosářských verzí řady 3 stihlo nedávno představit i tři varianty řady 4 a k tomu přidalo vrcholné modely M3 a M4. Nejčerstvějším přírůstkem je naopak třída C od Mercedesu, kterou brzy doplní kombi a nepochybně i další variace. Mezi horké novinky však můžeme pořád zařadit také Infiniti Q50, Cadillac ATS či Lexus IS, nemluvě o zbrusu novém kupé RC. Jediným, kdo v tomhle výčtu táhne za nejstarší konec je asi Audi A4 a jeho další odvozené verze.

Koncern Volkswagen si tento handicap nepochybně uvědomuje a průběžnou modernizací i dílčím vylepšováním pohonných jednotek se snaží své ingolstadtské želízko udržet v kurzu, generační obměna je však už nevyhnutná. Pokud jsou naše informace správné, nové Audi A4 vyvíjené pod označení B9 bychom mohli vidět už na podzimním pařížském autosalonu a leccos se špitá také o jeho technice.

Karoserie modelu B9 má být z 80 procent sestavena z ocelových komponentů, zbytek budou tvořit díly a panely z hliníku, hořčíku a plastových kompozitů. Tato hybridní konstrukce umožní snížit váhu základů auta o 50 kilogramů a pohotovostní hmotnost limuzíny má poklesnout až o metrák, na cirka 1,3 tuny. Pokud vás zajímají další detaily, něco na toto téma jsme již psali, co ale nadále zůstává obestřeno tajemstvím, je design auta.

Audi se potýká se značnou vizuální zaměnitelností svých aut a není proto pochyb, že se stylistické oddělení bude snažit vetknout nové A4 výraznější tvář, otázkou ale je, jak to udělat. Designérům automobilky jistě není nutné našeptávat, tím spíše, že vůz musí být na sto procent hotový, asi by nám ale nevadilo, kdyby A4 ve výsledku vypadala jako derivát hodně povedeného konceptu Audi Sport Quattro. Že není tato myšlenka ojedinělá, dokazují rovněž nejnovější ilustrace Thea China, který se pustil nejen do sedanu ale rovnou i kombíku Avant.

Jak moc se jeho práce odklonila od reality anebo naopak, nakolik je ji blízká, zjistíme už v nejbližších měsících, tohle ale rozhodně není urážející, co myslíte?

ilustrace: Theophilus Chin

13.2.2014 11:44| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist